Úvod

Vítejte na stránkách naší farnosti. Scházíme se na Žižkově, tedy ve čtvrti, která přesto, že se nachází téměř v samotném srdci Prahy, už skoro 150 let žije tak trochu svým vlastním životem. Mnozí z nás na Žižkově nebydlí trvale, přesto tady máme svůj duchovní domov a rádi se sem pravidelně vracíme. Zajímavostí naší farní komunity je také skutečnost, že vedle sebe bez problémů žijí ti, co jsou věřící od samého malička, jakož i ti, co se ke své víře dostali teprve jako dospělí. Na těchto stránkách přinášíme základní informace o našem životě, o kontaktech, o našich setkáních i o tom, co připravujeme do budoucna. Jsme jacísi trvalí hledači - v katolické víře hledáme a objevujeme Boha, smysl života a často i sebe sama. Chceme být užiteční a nežít zbytečně. Nejsme dokonalí, ale uvěřili jsme tomu, že člověk má o tuto dokonalost usilovat, a to nejen podle objektivně platných zásad, ale i podle svých možností a schopností. Proto určitě najdete mnoho chyb nejen na tomto webu, ale i v nás samotných. Děkujeme, že nás přesto máte rádi.

kostel sv. Prokopa

kostel sv. Anny