Diskuse


Přihlášení do diskuse


Registrovat se jako nový
V této rubrice můžete diskutovat na různá témata, nejen na jednotlivé články na našem webu. Pokud máte téma, které Vás zajímá, nemáte jasno v některých otázkách naší víry, zajímáte se o některou aktivitu církve anebo chcete zareagovat na cokoli, co je na webu uveřejněné, zaregistrujte se podle níže uvedeného postupu a pak napište svou otázku nebo příspěvek, který nesmí přesáhnout 50 slov.
Každý, kdo se chce diskuse poté zúčastnit, se stejným způsobem zaregistruje a poté reaguje na tu otázku anebo podnět, který ho zajímá. I délka tohoto příspěvku je omezena, a to počtem 100 slov.
Diskuse je monitorována a administrátor webu si vyhrazuje právo vymazat ty příspěvky, které budou odporovat etickému či morálnímu principu slušného chování a úcty k člověku.


Témata k diskusi   [ Založit nové téma ]
Téma: krst pro dite z nezadane rodiny
 Autor: pta55 reagovat na téma 26.06. 16:39
Reakce: Chi se zeptat jestli je mozne pokřtít dite z rodiny, ktera neni krestansky zalozena? (aby tak vyhovela prani starych rodicu)
 Autor:    pta55 nový 26.06. 16:42
 
Téma: Me trapi jedna jedina vec a zrejme nikdo jiny  nez knez mi na ni neda odpoved ani mi nerekne jak pokracovat.. Je mi uz nejaky rok po 30,mame 2 zdrave krasne deti a zatouzila sem jeste po jednom diteti..velice,prevelice silne..moje snaha o tehotenstvi neb
 Autor: Petra reagovat na téma 01.09. 21:52
Reakce: Me trapi jedna jedina vec a zrejme nikdo jiny  nez knez mi na ni neda odpoved ani mi nerekne jak pokracovat..
Je mi uz nejaky rok po 30,mame 2 zdrave krasne deti a zatouzila sem jeste po jednom diteti..velice,prevelice silne..moje snaha o tehotenstvi nebyla nikdy snadna ale diky lekum podporujici a provokujici ovulaci se nam to darilo..
Stejne je to ted,znovu prochazim medikamentozni lecbou a stale se snazime..Prosim Boha o pomoc,moc silne aby se nade mnou smiloval a seslal mi tak chtene dite..
A tady nastava muj problem..moje otazka..moje trapeni..
Zjara tohoto roku nam onemocnela babicka..dost vazne,zapal plic s vypotkem 1200ml,dotoho slabe srdce,hodne slabe..
Odvezla nam ji dusici se 2x sanitka s tim ze vubec se nedala odhadnout prognoza..celou noc jsem se modlila aby mi ji pan Buh nebral..a ve sve beznadeji ,smutku a zoufalstvi mu nabidla pakt..
Chtela jsem po Nem aby nam prababicku zachranil..aby si ji nebral a ze jej ja prestanu prosit o miminko..
Vite..strasne mi to pripomnelo situaci skoro 4 roky starou kdy si vzal tatovyho brachu a ja do mesice otehotnela..jakoby jednoho vzal a druheho poslal a ja se strasne bala..Bala jsem se ze na ukor meho otehotneni si k sobe vezme babicku..
A ja se ted bojim Boha znova poprosit..vzdyt jsem po nem chtela zachranit prababicku,ktera-zaplat pan Buh se nam z nemocnice vratila a je na tom podstatne lepe..
Bojim se,aby to nebral jako poruseni slibu..
Presto moje touha po diteti je obrovska..
Strasne me to trapi..nevim zda me vyslysi,zda to mam zkusit..nebo je uz proces Bozi vule rozbehnuty a neda se s tim nic delat.
Proto jsem se obratila na Vas jako na prostrednika Boziho. Zda mi muzete aspon naznacit,poradit..
 Autor:    Petra nový 01.09. 21:53
 
Téma: Verbum Dei non est alligatum
 Autor: bratr Tomáš reagovat na téma 12.12. 03:59
Reakce: Jeho vůle nám však není zjevná ve všech věcech, respektive tak, aby si naše poznatky mohly nárokovat, že jsou něco víc a něco jiného, než naše vlastní teorie a výklady. To, že Boží slovo zaznívá a stává se slyšitelným, je samo o sobě milostí! (Karl Barth)
--------------------------------------------------
Katolíci mohou sdílet s reformovanými - věřit výhradně v Kristovo odpouštějící Slovo. Z Druhého Vatikánského koncilu vyplívá: mít víru, znamená - svěřit se výhradně Bohu! (Hans Urs von Balthasar)
 Autor:    bratr Tomáš nový 12.12. 04:07
Reakce: Slovo Boží je vždy milostí, je to svobodná, nezaviněná a nezasloužená dobrota Boží, milosrdenství a sklonění, když je smíme slyšet. Nějaké evangelium, které bychom řekli sami sobě, mocí svých vlastních schopností a s důvěrou ve svou vlastní autoritu a věrohodnost, by jako takové nebylo Božím slovem. Skutečnost, že s námi Bůh mluví, je za všech okolností již sama o osobě milostí. Boží milost - milost pro naše lidství, je Kristus. On sám a pouze on je obsahem Evangelia.
 Autor:    bratr Tomáš 12.12. 04:02
 
Téma: Přátelé v Kristu! Rád bych tímto otevřel téma `ekumenismus` a `ekumenické vztahy` a dal prostor pro Vaše komentáře, podněty a zkušenosti.
 Autor: bratr Tomáš reagovat na téma 03.10. 12:42
Reakce: Nezáleží, jak to kdo pojmete a k čemu se budete chtít vyjádřit (spolupráce křesťanů, ekumenické bohoslužby, tzv. smíšená manželství, Taizé, aj.) Je možné také řešit, zda to je či není „nosné“ téma, zda spolupráce (z Vašeho pohledu) možná je či není, event. na jaké úrovni, atd. Tak tu na Vašem fóru vyhlašuji de facto takové menší „fórum“. Doufám, že to správci fóra nebude vadit. :) Předem díky, těším se na Vaše stanoviska a reakce. Tomáš z ČCE
 Autor:    bratr Tomáš nový 03.10. 12:49
Reakce: Nejde mi o samotnou myšlenku, kterou se zabývá mj. dekret II. vat. koncilu a jež se dá shrnout dvěma slovy jako `příkaz ekumenismu`. Spíše mne zajímá, zda se v reálu daří tyto snahy naplňovat či nikoliv. Nechci přitom rozebírat, zda a co pro to děláte či neděláte, nicméně samozřejmě, pokud se Vaše farnost v tomto směru nějak výrazněji angažuje, neváhejte to uvézt, spíše se pokouším `zmapovat terén`, zajímají mne proto pocity a zkušenosti každého z Vás, což může být koneckonců podnětná sonda i pro Vaše duchovní pastýře.
 Autor:    bratr Tomáš 03.10. 12:47
 
Téma: Dobrý den, zvažuji konverzi ke křešťanství. Byl sem vychován v ateistické rodině jako mnoho lidí u nás. Ale upřímně, okolo boha mám ještě mnoho nezodpovězených otázek. Např. muslimská kritika konceptu svaté trojice. Můžete mi prosím toto téma osvětlit? Dě
 Autor: ModlenimkMiru reagovat na téma 17.06. 13:48
Reakce: Dobrý den, pro muslimy je neakceptovatelná představa trojjedinosti Boha (tj. jako Otce, Syna a Ducha sv.). Bohu nesmí být připisována ani jakákoliv lidská charakteristika - nelze jej oslovovat `Otče`, natož připustit, že by Boží Syn mohl sestoupit na zem a narodit se, jako se rodí lidé. Máte pěkný nick - modlením k míru... To ano, modlením k míru a neztrácet víru - to je to správné mírové poselství pro všechny džihádisty!
 Autor:    bratr Tomáš nový 29.09. 22:37
 
Téma: Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jednu pro mě hodně důležitou otázku, tak tedy: Chtěl bych se nechat pokřtít. rodiče sice nejsou proti, ale nejsou pokřtěni tak se ptám jestli je to problém nebo jestli mohu být pokřtěn bez toho aby moji rodiče byli věříc
 Autor: Matěj H. reagovat na téma 19.03. 17:53
Reakce: Dobrý den, pokud je člověk již dospělý, rozhoduje se sám za sebe a souhlas rodičů ke křtu se nevyžaduje. V případě, že o křtu přemýšlí ještě nedospělý/á, pak je potřebné, aby rodiče o jeho/jejím kroku věděli, ale ani v tomto případě není nutné, aby samotní rodiče byli věřící. Tento požadavek je pouze v případě, že sami rodiče žádají o křest svého dítěte - v tom případě jsou jejich křest a víra (anebo aspoň jednoho z nich) potřebné pro to, aby dítě mohli vychovávat v té víře, v níž by měl být křest jejich dítěti udělen.
 Autor:    pater Miloš nový 28.03. 09:06
 
Téma: Chtel bych se zeptat zda-li by neslo slouzit msi sv. dle tzv. tridentskeho ritu kazdou nedeli, rekneme v 08:00 rano? Pokud vim, tak je slouzena v nasi farnosti pouze 4xkrat do roka u Sv. Rocha. Domnivam se, ze premisteni ke Sv. Prokopu a pravidelna moznos
 Autor: neverici farnik reagovat na téma 12.03. 21:26
Reakce: Koukam, ze prvni prispevek byl nejak zkracen. Tak tedy oprava: Domnivam se, ze premisteni ke sv. Prokopu a pravidelna moznost ucasti by se blahodarne projevila na zivote nasi farnosti.
 Autor:    neverici farnik nový 12.03. 21:27
 
Téma: Reakce na podporu Schwarzenbergra
 Autor: neverici farnik reagovat na téma 25.01. 12:16
Reakce: Je podivuhodné, že jisté kruhy lidí se vždy vytasí s argumentem `házení kamenem`, jakmile člověk upozorní na nějaký problém do té doby přehlížený. Komentovat další `argument` o tom, kolik kdo co udělal pro druhé považuji za ubohé, takže to přecházím. Ale vpodstatě souhlasím, nemá cenu téma dále rozebírat. Jen pro pořádek...mé přání se rozhodně nesplnilo. Méně předpojatosti a více se držet faktů, pane kolego. A musím uznat, že jsem byl k p. Szabovi příliš přísný. Bohužel proticírkevního kandidáta Schwarzenberga podpořila vpodstatě celá česká katolická církev.
 Autor:    neverici farnik nový 10.02. 12:15
Reakce: Já myslím, že na princip sis odpověděl sám citací o cizoložné ženě. Nemyslím, že jsi ten, který má právo `hodit první kamenem`. Těžko kdokoliv z nás. Nemyslím ani, že kdokoliv můžeme kritizovat P.Miloše v tom, co dělá pro tebe, pro mě, pro Církev, pro Víru. Až budeš rozdávat tolik lásky a pomoci druhým, pak kritizuj druhého. Byl jsem u toho, když P.M. řekl že nikoho nenavádí, nikomu nedoporučuje, ale on bude volit...... Není to dost rozvahy a upřímnosti? Ale buďme přátelé, tvé přání se splnio a v nás je možná zklamání ale ne zloba či zášť.
 Autor:    PetrKall 07.02. 14:18
Reakce: Právě jsem se vrátil ze mše svaté a bohužel místo sebereflexe jsem viděl pouze další matení pojmů. Tak např. Ježíš se opravdu zastal cizoložné ženy, ale také vyhnal směnárníky z chrámu. Jinými slovy, je rozdíl pokud se někdo zastane konkrétního hříšníka a pokud někdo obhajuje hřích, např. homosexuální gay průvody. Navíc to, že si někdo říká křesťan, ještě z něj křesťana nedělá. Bohužel křesťanský kandidát do finále nepostoupil, a proto bych očekával od p. Szaba více upřímnosti a rozvahy.
 Autor:    neverici farnik 25.01. 19:12
Reakce: Jsem naprosto šokován tím, že p. Szabo veřejně podpruje Schwarzenbergra. Jak může katolický kněz podporovat člověka, který obhajuje rouhání Pussy Rio a nezávislost Kosova? Navíc je dotyčný kandidát možná členem zednářské lože, tudíž organizace, která je nepřátelsky naladěná vůči církvi. Jsem z postoje p. Szaba trochu smutný....
 Autor:    neverici farnik 25.01. 12:21
 
Téma: Sbory Boleslav a Ještěd nastudovaly Čajkovského liturgii-krásné.Sbory zpívaly v sobotu po sv Václavu při liturgii v pravoslavném chrámu v Litoměřicích,odpoledne za slabé učasti v kostele v Roudnici.Nyni připravují Mozartovo requiem. Doporučuji!!!
 Autor: Marek reagovat na téma 16.10. 22:18
 
Téma: Nemám téma. Zaujala mne jen činnost a aktivita P.Szabo týkající se Olšanských hřbitovů a rád bych mu nabídl materiály, které by jej mohly zajímat. Chtěl jsem se zeptat,kdy má úřední hodiny a zda je možnost jej navštívit. Josef
 Autor: Josef reagovat na téma 22.01. 18:14
 
[ Založit nové téma ]